IV edycja Akademii 5-latka

Już po raz czwarty Fundacja „Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza”, zaprasza rodziców wraz ze swoimi 5 – letnimi dziećmi na warsztaty przygotowującego dzieci pięcioletnie i ich rodziców do podjęcia nauki w wieku 6 lat " Akademia 5- latka". W ramach warsztatów odbędą się spotkania dla dzieci wzmacniające umiejętności skupiania uwagi oraz koncentracji, logicznego myślenia i powiązań między przyczyną a skutkiem oraz wspierające kreatywność i twórcze myślenie. Podczas zajęć dzieci adoptują się do zajęć w grupie, uczą się pracy w zespole i radzenia sobie w nowych sytuacjach. Rodzice poznają etapy rozwoju 5 latka i jego potrzeby, a zdobytą wiedzę bedą mogli wykorzystać przy wspieraniu dziecka w kolejnym etapie życia jakim jest pójście do szkoły. Dotychczas prowadzone zajęcia  – zaangażowanie rodziców i dzieci, radość z jaką przychodzili w sobotnie poranki, a także ich opinie uświadomiły nam jak wiele uczestnicy wynoszą z udziału w warsztatach.

PROGRAM PROJEKTU:
Dla Dzieci - 6 spotkań po 2 godziny lekcyjne:
 1. „Witamy w Akademii” – zajęcia integrujące
 2. „Kto to, co to?” -  wzmacnianie umiejętności skupiania uwagi oraz koncentracji
 3. „Gdzie i dokąd?” – wzmacnianie umiejętności logicznego myślenia i powiązań między przyczyną a skutkiem
 4. „Jaki, jaka, jakie?” - zajęcia wspierające kreatywność oraz twórcze myślenie
 5. „Kiedy?” - trenowanie kompetencji związanych z planowaniem i przewidywaniem przyszłości
Dla Rodziców - 6 spotkań po 2 godziny lekcyjne:
 1. „Nauka przez zabawę” – jak się bawić, żeby dziecko prawidłowo się rozwijało?
 2. „Jak uczyć się efektywnie” - omówienie wpływu aktywności fizycznej na nasz mózg
 3. „Skuteczna komunikacja- jak mówić żeby dzieci na słuchały?
 4. „Uwagi konstruktywne, uwagi negatywne” – czyli jak mówić w trudnych sytuacjach tak, by nikogo nie urazić
 5. „Jak wspierać dziecko w nauce?” – nowoczesne metody pracy z uczniem
 6. Konsultacje z psychologiem
Dla Rodziców wraz z dziećmi - 3 spotkania po 2 godziny lekcyjne
 1. „Witamy w Akademii” – przedstawienie poszczególnych kompetencji ważnych w rowozju 5 - latka
 2. „Mamo, tato, ja potrafię!” - rodzice dowiedzą się jak twórczo wspierać rozwój swojego dziecka
 3. „Słucham, myślę, rozumiem” – gry i zabawy dla rodziców z dziećmi ułatwiające komunikację

Warsztaty będą odbywać się na terenie Szkoły Zakonu Pijarów w Warszawie Przy ul. Gwintowej 3 w soboty: 20.X, 27 X, 10 XI, 17 XI, 24 XI , 1XII,  8XII i 15XII w godz. 9.00-10:30 i 10:30-12:00.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia i przesłania e-mailem lub złożenia biurze fundacji.

Szczegółowe informacje pod nr tel. (22) 651 03 98 lub e–mailem: fundacja@pijarzy.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Biura Edukacji Urzędu M. St. Warszawa