You are here

Uskrzydlanie – wspieranie rozwoju twórczego.

Fundacja „Krąg Przyjaciół Dziecka”realizuje w  pierwszym semestrze roku szkolnego 2008/2009  dla nauczycieli, rodziców oraz młodzieży gimnazjalnej i starszych klas szkoły podstawowej Szkół Pijarskich w Warszawie projekt pt. „Uskrzydlanie – wspieranie rozwoju twórczego.”


W ramach projektu nauczyciele, rodzice i uczniowie uczestniczą w cyklu warsztatów z myślenia twórczego. Uczniowie mają okazję wziąć udział w atrakcyjnych zajęciach, które pomogą twórczo spojrzeć na naukę i codzienne życie, odkryją swój naturalny potencjał twórczy, nauczą się dostrzegać problemy i aktywnie, samodzielnie je rozwiązywać. Przeszkoleni gimnazjaliści poprowadzą później zajęcia z twórczości dla dzieci w świetlicy szkolnej. Nauczyciele i rodzice natomiast nauczą się umiejętności stosowania metod twórczych na zajęciach, wzbogacą i urozmaicą swój warsztat pracy o nowe formy pracy metodami aktywnymi, przyjrzą się często trudnej do zaakceptowania, ciekawości poznawczej i niekonwencjonalności zachowań uczniów.
Program zakończy się wspólnymi zajęciami plastycznymi, na których wykorzystując umiejętności twórcze zdobyte na warsztatach zostanie zbudowana choinka świąteczna z odpadów surowcowych: gazet, kartonu, papieru, korków, butelek, plastiku itp. Choinkę ozdobią własnej roboty "bombki" symbolizujące "dobre życzenia" świąteczne dla najbliższych.
Projekt jest dofinansowany w ramach wygranego konkursu na realizację programów wychowawczych i edukacyjnych Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy.